ساخت 100 قسمت انیمیشن از 100 عملیات دفاع مقدس + فیلم

مرکز پویانمایی صبا با مشارکت نیروهای مسلح ساخت حدود ۱۰۰ قسمت انیمیشن را درباره صد عملیات دفاع مقدس در دستور کار دارد.

به گزارش سایت راه‌نوشت، این پروژه که با عنوان «روایت معیار» در مرکز پویانمایی صبا در دست تولید است، ناگفته‌های دفاع مقدس را به صورت انیمیشن روایت می‌کند.

اسدالله دیانتی تهیه‌کننده پروژه «روایت معیار» گفت: این پروژه به عنوان معیار مستندهای عملیات دفاع مقدس ساخته می‌شود و در آن ما تاریخ جنگ را بازخوانی می‌کنیم و قرار است آن چه میان سپاه، ارتش و مجموعه‌های نظامی در عملیات‌ها ثبت شده را به صورت انیمیشن و مستند تولید کنیم.

وی افزود: این تولیدات جزو پروژه‌های شاخص تلویزیون محسوب می‌شود که به واسطه تفاهم‌نامه فی‌مابین ستادکل نیروهای مسلح و صداوسیما منعقد شده است و ناظرانی هم برای ارتقای کیفیت با پروژه همراهی می‌کنند.

تهیه‌کننده این پروژه پویانمایی خاطرنشان کرد: برای ساخت چنین مجموعه‌ای خیلی به محتوا، سبک پرداخت و گرافیک توجه داشتیم و همچنین حساسیت‌های محتوایی که باید دقیق بیان شود.

اسماعیل یوسفی کارگردان این پروژه هم با اشاره به تازگی این مجموعه مستند انیمیشن تلویزیونی گفت: قرار است در هر قسمت از این مجموعه، یکی از عملیات‌های دفاع مقدس به سبک انیمیشن روایت شود که ما در قسمت اول عملیات طریق‌القدس را روایت کرده‌ایم که حدود 30 دقیقه است.

وی ادامه داد: نخستین قسمت این مستند انیمیشنی با استفاده از تکنیک‌های به روزی همچون 3D،کمیک و موشن‌گرافی کار شده تا با کیفیت 4k موردرضایت و استقبال مخاطبان قرار گیرد.

منبع: تسنیم

سکانسی از قسمت «طریق‌القدس»

منتخب سردبیر

هشتک‌های منتخب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید