«موقعیت مهدی» همچنان پرفروش / تاثیر گرانی بلیت سینما بر تعداد مخاطبان

با گذشت بیش از دو هفته از آغاز اکران نوروزی سینمای ایران، فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» همچنان پرفروش ترین فیلم اکران نوروز ۱۴۰۱ است.

به گزارش راه‌نوشت به نقل از خبرگزاری فارس، آغاز به کار چهار فیلم جدید در سینماهای سراسر کشور از روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه، جان دوباره‌ای به سینمای ایران بخشید. فیلم‌هایی که هر کدام در ژانری متفاوت بودند و به نوعی توانستند مورد پسند بخشی از مخاطبان سینمای ایران قرار گیرند.

مشاهدات میدانی خبرنگار فارس در پردیس سینمایی چارسو نشان می‌دهد که مردم همچنان از گرانی بلیت سینما ناراضی هستند. در ادامه به چند نمونه از آن اشاره می‌کنیم.

خانمی میانسال با اعلام نارضایتی از گرانی بلیت سینما، گفت: «من سه فرزند دارم معمولاً در ماه ۲ مرتبه همراه فرزندان و همسرم به سینما می‌آییم؛ اما فکر کنم با توجه به این گرانی بلیت سینما دیگر نتوانیم ماهی یک مرتبه هم به سینما بیاییم. امروز ۵ بلیت خریدم و ۲۲۵ هزار تومان پول دادم، کمی هم خوراکی برای بچه‌هایم خریدم که مجموماً با پول بلیت ۴۰۰ هزار تومان هزینه کردیم. شما خودتان ببینید که با این هزینه آیا می‌شود به راحتی به سینما آمد؟»

آقایی حدوداً ۵۰ساله نیز بیان کرد: «من معمولاً زیاد به سینما می‌آیم، خانواده‌ام نیز سینما دوست هستند و اکثر مواقع با برادران و خواهرهایم و خانواده‌هایشان به صورت گروهی به سینما می‌آییم؛ اما امروز مجبور شدم فقط خودم و دخترم به سینما بیاییم. واقعیت‌اش را بخواهید بلیت سینما انقدر گران شده که نمی‌توانیم خانوادگی به سینما بیاییم و فیلم تماشا کنیم.»

با این حال شاید بد نباشد نگاهی به آمار فروش فیلم‌های سینمای ایران بیاندازیم. آمارهایی که در ادامه ارائه می‌شود در سامانه سمفا به ثبت رسیده است.

فیلم سینمایی «موقعیت مهدی» که اکران خود را از روز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه آغاز کرده است، تاکنون یک میلیارد و ۳۷۱ میلیون تومان بلیت فروشی کرده و حدود ۴۳ هزار نفر تماشاگر داشته است. این فیلم تا امروز پرفروش ترین فیلم اکران نوروز ۱۴۰۱ بوده است.

همچنین این فیلم در اکران‌های مردمی عماریار توانسته به فروش 140 میلیون تومانی و مخاطب 9545 نفری دست یابد که در مجموع می توان تاکنون فروش آن را بیش از 1/5 میلیارد تومان توصیف کرد.

فیلم سینمایی «سگ‌بند» که اکران خود را از روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه آغاز کرده است، تاکنون ۹۶۱ میلیون تومان بلیت فروشی کرده و حدود ۲۴ هزار تماشاگر به سینماهای سراسر کشور آورده است. این فیلم در جایگاه دوم فروش فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۱ قرار گرفته است.

فیلم سینمایی «شادروان» که اکران خود را از روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه آغاز کرده است، تاکنون ۴۵۱ میلیون تومان بلیت فروشی کرده و حدود ۱۲ هزار تماشاگر داشته است. این فیلم در جایگاه سوم فروش فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۱ قرار گرفته است.

فیلم سینمایی «مرد بازنده» که اکران خود را از روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه آغاز کرده است، تاکنون ۳۷۸ میلیون تومان بلیت فروشی کرده و حدود ۹ هزار تماشاگر داشته است. این فیلم در جایگاه چهارم فروش فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۱ قرار گرفته است.

فیلم سینمایی «روز صفر» که اکران خود را از روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه آغاز کرده است، تاکنون ۳۰۸ میلیون تومان بلیت فروشی کرده و حدود ۸ هزار تماشاگر داشته است. این فیلم در جایگاه پنجم فروش فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۱ قرار گرفته است.

فیلم سینمایی «قدغن» که اکران خود را از روز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه آغاز کرده است، تاکنون ۸۱ میلیون تومان بلیت فروشی کرده و حدود ۳ هزار تماشاگر داشته است. این فیلم در جایگاه ششم فروش فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۱ قرار گرفته است.

فیلم سینمایی «گل به خودی» که اکران خود را از روز چهارشنبه ۱۸ اسفندماه آغاز کرده است، تاکنون ۷۶ میلیون تومان بلیت فروشی کرده و حدود ۲ هزار تماشاگر داشته است. این فیلم در جایگاه آخر فروش فیلم‌های اکران نوروز ۱۴۰۱ قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری فارس

منتخب سردبیر

هشتک‌های منتخب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید