روایت قهرمانان علمی ایران در «رویان»

گروه دانش و اقتصاد شبکه‌ یک برنامه‌ای به‌ نام «رویان» در دست تولید دارد تا جریان رشد و پیشرفت‌ علم و فناوری در کشور را از پشت لنز رویان رصد و معرفی کند.

به گزارش سایت راه‌نوشت، مصطفی امامی تهیه کننده برنامه «رویان» در خصوص این برنامه و نامگذاری آن گفت: پژوهشگاه «رویان» که امروز از نام‌ها و نشان‌های شاخص شتاب و پیشرفت علمی کشور است، باید به نامی تبدیل شود که هرجا مخاطب ایرانی آن را می‌شنود، احساس عزت‌مندی، افتخار و دلبستگی به ایران‌ عزیز پیدا کنند.

از همین رو با تشکیل اتاق فکر به دنبال تولید برنامه‌ای بودیم تا با نمایش دستاوردها و تلاش‌ها، حس خودباوری و تعلق را به جامعه منتقل کند که در نهایت به ساخت مجموعه ای با عنوان «رویان» رسیدیم.

امامی تصریح کرد: در این برنامه ما از نخبگان، اندیشمندان و پژوهشگرانی دعوت می‌کنیم که برای عموم مردم کمتر شناخته شده‌اند اما بدون هیچ چشمداشتی، در ارتقای دانش و پیشرفت علمی کشورمان، سهم بسزایی داشتند.

وی ادامه داد: تیم سردبیری و پژوهشی، فهرستی از افراد موفق در عرصه‌های مختلف را تهیه کرده و ضمن ارائه به شبکه، از شماری از این عزیزان دعوت کردیم تا با حضور در برنامه درخصوص موفقیت‌ها و تجارب خود در حوزه تخصصی خود، مطالبی را بیان کنند.

تهیه‌کننده برنامه «رویان» تصریح کرد: این برنامه می‌تواند ضمن ارائه تصویر متفاوتی از چهره‌های علمی، برای دانشجویان و پژوهشگران جوان کشور هم الگو باشد.

امامی ادامه داد: در هر قسمت، پنج تن از افرادی که مهمان برنامه را می‌شناسند در فضای خارج از استودیو به صورت ارتباط تصویری (ویدئو وال)، همراه ما می‌شوند و در موضوعات مطرح شده مشارکت می‌کنند. در «رویان» همچنین به محل کار مهمانان برنامه می‌رویم و از زبان همکارانش با وجوه شخصیتی وی و خدماتی که ارائه داده است، بیشتر آشنا می‌شویم.

امامی خاطرنشان کرد: تولید «رویان» قرار است در 90 قسمت به روی آنتن برود و تاکنون دکتر محمدعلی صحراییان متخصص مغز و اعصاب (نورولوژی) که نخستین کلینیک MC را در ایران راه‌اندازی کرده است، دکتر عباس مجدآبادی پدر علم لیزر ـ فیزیک، دکتر عبدالحسین شاهوردی رئیس پژوهشگاه رویان، دکتر روح الله فتحی جنین‌شناس و … به برنامه دعوت شده‌اند.

«رویان» با شعار «روایت یک قهرمان» با اجرای سید مهدی مفیدی دوشنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت 23 از آنتن شبکه یک پخش می شود و هر قسمت از این مجموعه حدود 45 تا 60 دقیقه است.

منبع: فارس

منتخب سردبیر

هشتک‌های منتخب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید