«جهان بازی» به شبکه مستند رسید / مستندی جدید درباره بازی های کامپیوتری


به گزارش راه نوشت، مجموعه مستند «جهان بازی» به کارگردانی محمدحسن یادگاری تولید جدید شبکه مستند سیما که با نگاهی جدید سراغ موضوع بازی های کامپیوتری رفته است.

مجموعه مستند «جهان بازی» به کارگردانی محمدحسن یادگاری تولید جدید شبکه مستند سیماست که از چند روز گذشته روی آنتن رفت. یادگاری درباره سوژه اصلی این مجموعه گفت:«این مجموعه مستند درباره صنعت و زیست‌بوم‌ بازی‌های کامپیوتری در ایران است که در پنج قسمت ۲۵دقیقه‌ای تولید شده است.»

او گفت:«در هر قسمت یک سوژه و شخصیت داریم که از زاویه او به این ماجرا نگاه می‌کنیم. به این صورت که در هر قسمت سراغ یک سوژه مرتبط با صنعت بازی‌های رایانه‌ای رفته‌ایم. از جمله این افراد که در مستند سراغ‌شان رفته‌ایم می‌توان به بازیکن، توسعه‌دهنده و بازی‌ساز اشاره کرد. همچنین سراغ کارشناسان این حوزه نیز رفته‌ایم.»

روند پژوهش‌‌ مستند


کارگردان مجموعه مستند «جهان بازی» درباره روند تحقیق و پژوهش این اثر گفت:«قبل از اینکه این مستند را بسازم کتابی با عنوان «بازی آغاز شده» را نوشتم که ازسوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است. این کتاب جایزه ملی کتاب سال جوان و کتاب سال فرهنگی را دریافت کرده است. همچنین دو، سه مقاله علمی پژوهشی از آن استخراج کردم و مقدمه‌ای برای ساخت این مجموعه مستند شد.»

وی ادامه داد:«دو جلد دیگر این کتاب که اکنون در حال نگارش است با عنوان «سواد بازی» و «بازی ادامه دارد: آینده بازی آنلاین» به‌زودی در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد. علاوه‌براین باید اشاره کنم که حوزه تخصصی پژوهشی من بازی‌های کامپیوتری است و چندین سال است که روی آن کار می‌کنم. پیش از این هم مستند «صنعت سرگرمی» را تولید کرده بودم که از شبکه مستند پخش شد.»

بازی

وی همچنین درباره فرم مستند گفت:«برای این مستند سوژه‌محور پیش رفتیم؛ البته از تصاویر آرشیوی هم استفاده کرده‌ایم. تولید این فیلم تقریبا یکسال طول کشید، دوست داشتم با بازی‌سازها و شرکت‌های بیشتری گفت‌وگو بگیرم اما به‌دلیل همزمانی تولید با همه‌گیری کرونا، بسیاری از این شرکت‌ها به‌سمت دورکاری رفتند و دست‌مان بسته‌ شد.»

منبع: صبح نو

منتخب سردبیر

هشتک‌های منتخب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید