خانه خانه3 تبریک رئیس صدا و سیما به علی رضوانی، خبرنگار تحریم شده

تبریک رئیس صدا و سیما به علی رضوانی، خبرنگار تحریم شده

به گزارش راه نوشت و به نقل از روابط عمومی رسانه ملی، پارلمان انگلیس در آخرین اقدام مستکبرانه خود، نام علی رضوانی خبرنگار جوان رسانه ملی را در لیست تحریم خود قرار داده است.

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما در واکنش به این اقدام پارلمان انگلیس خطاب به علی رضوانی متنی را منتشر کرد.

متن پیمان جبلی خطاب به علی رضوانی

«همکار عزیز علی رضوانی!

از اینکه جهد و شجاعت رسانه‌ای‌ات دولت متکبر انگلستان را عصبانی و سرگردان کرده به تو تبریک میگویم. اینکه حکومتی سلطنتی که خود کارنامه‌اش در قرون گذشته مالامال از نقض حقوق بشر است یک خبرنگار را تحریم کند، یعنی اینکه بیش از آنچه تصور می‌شد به یک فرتوت سیاسی تبدیل شده است. تاریخ و کشور ما جنایت سلطنت انگلیس را در دوران اشغال ایران در جنگ جهانی فراموش نمی‌کند و صدها هزار زن و مرد و کودک ایرانی جان باخته بخاطر قحطی بزرگی که عامل آن ارتش اشغالگر انگلیس بود همچنان کابوس حاکمان لندن خواهند بود.

لیست اقدامات ضد حقوق بشر حکومت سلطنتی انگلیس البته خیلی طولانی است. پدران ما نقش انگلیس را در کودتای ۲۸ مرداد دیده‌اند و نسل فعلی ما هم حمایت بی قید و شرط لندن از صدام جنایتکار را. امروز هم ما نقش کلیدی لندن را در تحریم‌های غیر انسانی مردم ایران تا هم اکنون لمس کرده‌ایم. این سمبل نقض حقوق بشر وقتی یک خبرنگار را تحریم می‌کند یعنی باید به حال حقوق بشر در دنیا گریست. موفق باشی.»

این اقدام خصمانه در حالی انجام می‌گیرد که انگلیس در سال‌های گذشته به مقر راه‌اندازی و حمایت از شبکه‌های معاند فارسی زبان تبدیل شده است. شبکه‌هایی که همواره در دشمنی با ملت ایران از هیچ اقدامی فروگذاری نکرده و بارها در جهت آشوب و برهم ریختن امنیت کشور اقدام کرده‌اند. این شبکه‌ها همچنین نقش بازوی رسانه‌ای فشارهای اقتصادی به مردم ایران را بر عهده گرفته و بارها در برنامه‌های خود خواستار تشدید تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی بر ملت ایران شده‌اند.

منبع:خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید