بغض همسر شهید رضایی‌نژاد، پس از دیدن فیلم «هناس» / از فیلمی که ساخته شد رضایت کامل دارم + فیلم

به گزارش راه‌نوشت، شهره پیرانی ، همسر دانشمند شهید داریوش رضایی‌نژاد و سوژه اصلی فیلم «هناس»، به تماشای این فیلم در خانه جشنواره فیلم فجر نشست و در نشست خبری آن نیز حضور یافت.

پیرانی در تشریح حس خود نسبت به این فیلم گفت: من هر بار فیلم را می‌بینم تا مدت‌ها درگیر آن هستم. قطعا برای من سنگین است، چون لحظات ترور همسرم را تداعی می‌کند و این خیلی سخت است.

وی در پاسخ به این سوال که چه قدر داستان فیلم مبتنی بر واقعیت بود بیان داشت: هیچ نقطه‌ای از فیلم نیست که نسبتی با واقعیت نداشته باشد. شاید به فراخور درام برخی نقاط برجسته یا تضعیف شده باشد اما همه مبتنی بر واقعیت بود و به طور مرتب من با سناریست‌ها در ارتباط بودم. حتی تست‌های روانشناسی هم انجام شد تا شخصیت روانشناسی من و همسرم به دست آید.

همسر این دانشمند شهید افزود: در همه مراحل فیلم آقای شفاه (تهیه‌کننده) و آقای دارابی (کارگردان) من را در جریان می‌گذاشتند و نظر من را می‌خواستند ولی از یک مرحله به بعد من گفتم آنچه که بهترین روایت را دارد شما انجام بدهید و اختیار کامل را به آن‌ها سپردم و گفتم من همراه شما هستم.

ایشان درباره اینکه چه قدر مریلا زارعی توانست نقش ایشان را خوب بازی کند اظهار داشت: حرکات دست و میمیک صورت خانم زارعی خیلی شبیه به من بود و من کاملا راضی بودم.

شهره پیرانی راجع به مسئله اصلی فیلم توضیح داد: مسئله فیلم «انتخاب» بود؛ اینکه یک آدم بین اولویت‌هایش انتخاب می‌کند، انتخاب بین اولویت برجسته‌تر و یک چیز کوتاه مدت؛ چیزی که در واقع من انتخاب کردم.

وی در پایان گفت: از فیلمی که ساخته شد رضایت کامل دارم و حضور من در نشست خبری فیلم برای اعلام حمایت از فیلم است.

«هناس» فیلمی از لحظات سخت و پراسترس زندگی شهید رضایی‌نژاد، ایستادگی و مبارزه مقابل تهدید‌های دشمن و محکم ایستادن‌ روی آرمان‌های این دانشمند هسته‌ای کشورمان از دید همسرشان است.

منتخب سردبیر

هشتک‌های منتخب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید