خانه خانه1-3 آغاز پیش تولید «صبح اعدام»/ روایتی از زندگی طیب حاج رضایی توسط...

آغاز پیش تولید «صبح اعدام»/ روایتی از زندگی طیب حاج رضایی توسط بهروز افخمی

علی شیرمحمدی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «صبح اعدام» از آغاز پیش تولید این اثر سینمایی به کارگردانی بهروز افخمی خبر داد. این فیلم برشی از بخش‌های پایانی زندگی طیب حاج رضایی است.

شیرمحمدی در این باره گفت: «سوژه این اثر سینمایی درباره اعدام طیب حاج رضایی به بهانه نقش وی در راهپیمایی ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲ است.» وی افزود: «ضرورت روح انصاف و عدالت در بستر اجتماع دلیل پرداخت به این سوژه است و امیدواریم نتیجه کار مطلوب باشد.»

بهروز افخمی درباره پیش تولید این سریال گفت: «در حال حاضر روخوانی فیلمنامه را با بازیگران آغاز کرده‌ایم و از آنجا که نیاز است روخوانی تکمیل و تمرین‌ زیادی انجام شود تا کار به پختگی برسد احتمالا فیلمبرداری را تابستان امسال شروع خواهیم کرد.»

وی افزود: «۲۰ سال پیش اولین بار گزارشی از تیرباران و اعدام طیب حاج‌رضایی و اسماعیل رضایی را در روزنامه کیهان خواندم که ۱۱ آبان ۱۳۴۲ اتفاق افتاده بود. خیلی تعجب کردم که چطور خبرنگار -که در صحنه هم حضور داشته- جرأت کرده این جزئیات را بنویسد و برایم جای سوال بود که اصلا چطور در روزنامه کیهان این ریسک را کرده‌اند که چنین گزارشی چاپ شود. فیلمنامه من براساس گزارش روزنامه کیهان و درواقع یک فیلم اقتباسی است. مسئله ما در «صبح اعدام» دو انسانی هستند که قرار است اعدام شوند و خواهیم دید که در ساعت‌های آخر چه حرف‌هایی با هم می‌زنند.»

در حالی روابط‌عمومی این فیلم از علی شیرمحمدی به‌عنوان تهیه‌کننده «صبح اعدام» نام برده است که در پروانه ساخت صادر شده از سوی سازمان سینمایی نام بهروز افخمی به‌عنوان تهیه‌کننده درج شده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید