چرا افتخارات ملی خودمان را نمی‌شناسیم؟ / چند درصد کاظمی آشتیانی و چند درصد رونالدو را می‌شناسند؟

به گزارش راه‌نوشت، صبح امروز 21 اردیبهشت 1401 رهبر معظم انقلاب در دیدار با معلمان بر مجهز کردن دانش‌آموزان به هویت ملی تاکید و از این که دانش آموزان ما افتخارات کشور را نمی شناسند گلایه کردند که در ادامه، این بخش از صحبت ایشان را می‌خوانید:

رهبر معظم انقلاب:

ما بایستی کاری کنیم که دانش‌آموز ما دارای هویت ملی بشود. مهمتر از علم‌آموزی یا لااقل در حد علم‌آموزی این است که او احساس هویت بکند، یک انسان با هویت ساخته بشود، یک هویت ملی، هویت احساس اعتماد به نفس ملی پیدا بکند. از عمق جان کودک ما با افتخارات کشور آشنا بشود.

این چیزی است که امروز وجود ندارد خیلی از افتخارات حالا ایشان اسم مرحوم آقای کاظمی آشتیانی را آوردند شما بین بچه‌های مدرسه‌تان، مدارس‌تان نظرخواهی کنید ببینید چند درصد کاظمی آشتیانی را با آن همه خدمات، با آن ارزش وجودی که این مرد، این جوان، جوان هم بود [داشت] می‌شناسند چند درصد، رونالدو را چند درصد می‌شناسند، ما چرا افتخارات ملی خودمان را نمی‌شناسیم؟

این خیلی مهم است یک بخش از این چیزهایی که میگوییم هویت ملی همین است که افتخارات ملی را، گذشته‌ی علمی را، گذشته‌ی سیاسی را، گذشته‌ی بین‌المللی را بشناسند.

منبع: سایت رهبر معظم انقلاب

منتخب سردبیر

هشتک‌های منتخب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید