پویانمایی سینمایی «سلام بر ابراهیم» آماده نمایش شد

نسخه سینمایی پویانمایی «سلام بر ابراهیم» با کیفیت ۴k در مرکز پویانمایی صبا آماده پخش شد.

به گزارش راه‌نوشت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، این پویانمایی درباره شهید ابراهیم هادی ملقب به «علمدار کمیل» است و سلحشوری ها و رشادت های این سرباز امام (ره) را روایت می کند.

محمد رحیم لیوانی، رئیس مرکز پویانمایی صبا با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری درباره ادامه ساخت انیمیشن‌هایی درباره شخصیت‌های ملی و میهنی گفت: مجموعه صبا در حوزه تاریخ معاصر و دفاع مقدس انیمیشن های زیادی را تولید کرده و جدیدترین آن با عنوان «سلام بر ابراهیم» بوده که درباره شهید هادی است و به مدد الهی و تلاش دست اندرکاران، اثر بسیار فاخر و ارزشمندی از آب درآمده است.

وی درباره این پویانمایی و زمان پخش «سلام بر ابراهیم» توضیح داد: شهید ابراهیم هادی می تواند الگوی مناسبی برای جوانان و نوجوانان باشد و برشی از زندگی و دلاورمردی های رزمندگان دفاع مقدس را روایت می‌کند. همچنین ناگفته هایی از زندگی این شهید وجود دارد که هم اکنون در قاب تصویر به نمایش درآمده و به پویانمایی «سلام بر ابراهیم» رنگ و بوی بکر بودن داده است. پس از اکران نسخه سینمایی، فصل اول این مجموعه ۱۰۰ قسمتی از شبکه های سیما نیز روی آنتن خواهد رفت.

اسدالله دیانتی، تهیه کننده این پویانمایی هم درباره این مجموعه گفت: این پویانمایی به چهارفصل تقسیم شده است. فصل کودکی تا سن نوجوانی، نوجوانی تا انقلاب و تحولاتی که از نظر شخصیتی برای شهید ابراهیم پیش آمده، وقایع انقلاب که در جبهه غرب برای وی رخ داده و درنهایت از انتهای فصل سوم تا پایان فصل آخر رویدادهایی که در جبهه جنوب و کانال کمیل رخ  داده، بازگو می شود.

اسماعیل یوسفی، کارگردان پویانمایی «سلام بر ابراهیم» هم درباره این اثر بیان کرد: کل این پروژه در کشور تولید شده و با کیفیت ۴k پخش می‌شود. این پویانمایی سه بعدی در ۱۰۰ قسمت مهمان سیما می شود و از دل این مجموعه نخستین پویانمایی ۴k سینمایی هم تولید شده است.

شهید ابراهیم هادی ملقب به «علمدار کمیل» اول اردیبهشت سال ۱۳۳۶ در میدان خراسان شهر تهران متولد شد.

حضور در هیئت جوانان وحدت اسلامی و همراهی و شاگردی استادی نظیر علامه محمد تقی جعفری بسیار در رشد شخصیتی ابراهیم موثر بود و در دوران پیروزی انقلاب شجاعت های بسیاری از خود نشان داد.

منبع: ایسنا

منتخب سردبیر

هشتک‌های منتخب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید