«مستوران» آماده نمایش می‌شود / سریالی تاریخی بر پایه قصه‌های کهن ایرانی

عطا پناهی تهیه‌کننده «مستوران» درباره زمانِ پخش این سریال تاریخی می‌گوید: پس‌تولید همزمان با تولید پیش می‌رود اما زمان و شبکه پخش‌کننده به توافقِ صدا و سیما و سازمان اوج برمی‌گردد.

به گزارش راه‌نوشت، «مستوران» نام سریال تاریخی است که به روزهای پایانی فیلمبرداری رسیده است. مسعود آب‌پرور به عنوان کارگردان و عطا پناهی تهیه‌کننده، این مجموعه را برای پخش برای رسانه ملّی آماده می‌کنند.

«مستوران» دست روی موضوعاتی گذاشته که جزو دغدغه‌های بسیاری از اساتید حوزه ادب و فرهنگ است. قصه‌های کهن ایرانی را در بسترِ تاریخی روایت می‌کند که در 26 قسمت تولید می‌شود.

رابعه اسکویی بازیگر این سریال تلویزیونی در صفحه مجازی‌اش، تصویری از گریمِ متفاوت خودش منتشر کرده و در توضیح آن اعلام کرده که این سریال تاریخی از شبکه یک پخش خواهد شد.

در پیگیریِ زمان پخش و جزئیات دیگر این سریال به سراغ عطا پناهی تهیه‌کننده این مجموعه تلویزیونی رفتیم. او به این نکته اشاره کرد که هنوز زمان و شبکه پخش‌کننده این سریال مشخص نیست. دو هفته از تصویربرداری باقی‌مانده و همزمان با پس‌تولید، کار پیش می‌رود.

زمان پخش سریال مستوران

پناهی خاطرنشان کرد: زمان و شبکه پخش‌کننده «مستوران» به توافق صدا و سیما و سازمان اوج برمی‌گردد. الان پس‌تولید منظم با تولید پیش می‌رود و در هفته‌های آتی پس‌تولید هم به پایان خواهد رسید.

وی افزود: «مستوران» تاریخ انقضاء ندارد و واقعاً در هر موقعیتی قابل دیده شدن است.

گریم متفاوت رابعه اسکویی در مستوران

البته پیگیری‌های قبلی نشان می‌داد «مستوران» احتمالاً جزو مجموعه‌های شبکه یک سیما باشد. از حیثِ اینکه، مجموعه تاریخی «سازمان اوج» در قالبِ الف ویژه رسانه ملّی تعریف می‌شود و این‌گونه سریال‌ها معمولاً از شبکه یک سیما روی آنتن رفته است.

وجه تمایزِ «مستوران» نسبت به کارهای تاریخی این چند سال اخیر حداقل بعد از «نردبام آسمان» محمدحسین لطیفی، پرداختن به موضوع ایران کهن است که کمتر به آن پرداخته می‌شود. فضایِ دکورهای سریال در شهرک نور و لوکیشن‌های دیگر خصوصاً چهاردانگه، دکور و فضای کاملاً ایرانی است.

200 بازیگر اصلی و فرعی در سریال مستوران

در این سریال بیش از 200 بازیگر اصلی، فرعی و هنرور فعالیت دارند. در میانِ بازیگران اصلی، شاید نقشِ بیژن بنفشه‌خواه متفاوت‌تر از دیگر بازیگران این مجموعه باشد که در این چند سال، بیشتر او را در نقش‌ها و کاراکترهای کاملاً کمدی و طنز دیده‌ایم. او در این سریال با چهره و نقشِ متفاوتی حضور دارد. حمیدرضا آذرنگ، نازنین فراهانی، رویا میرعلمی، بیژن بنفشه خواه، علی دهکردی، الهام جعفرنژاد، عیسی یوسفی‌پور، رابعه اسکویی، صفا آقاجانی، مزدک رستمی، رسول نقوی، حامد محمودی و جواد انصافی از جمله بازیگرانی‌اند که مقابل دوربین «مستوران» قرار گرفته‌اند.

عطا پناهی همچنین از ادامه ساخت این سریال خبر داد که هنوز زمانِ‌شروع تصویربرداری‌اش مشخص نیست و احتمالاً به تناسب داستان، بازیگرها کم و زیاد می‌شوند.

گفتنی است که کارگردانی 7 قسمت اول این سریال تاریخی را سیدجمال سیدحاتمی برعهده داشت و در ادامه کار به مسعود آب‌پرور واگذار شد.

این سریال محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج و تولید شده در استودیو بادبان است که فصل نخست آن در 26 قسمت و با نگاهی به داستان‌های کهن ایرانی، به زودی روی آنتن تلویزیون خواهد رفت.

منبع: تسنیم

منتخب سردبیر

هشتک‌های منتخب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید