فیلم سینمایی شهید زین‌الدین ساخته می‌شود

فیلم سینمایی شهید مهدی زین‌الدین فرمانده لشکر ۱۷ سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) قم ساخته می‌شود.

به گزارش راه‌نوشت، فیلم سینمایی مذکور، درباره شهدای غواص با نقش‌آفرینی رزمندگان لشکر ۱۷ سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) قم در دوران دفاع مقدس است، همچنین در این فیلم سینمایی، بخش‌هایی از دوران فرماندهی شهید مهدی زین‌الدین به تصویر کشیده می‌شود.

قرار است که این فیلم سینمایی با سرمایه‌گذاری بنیاد سینمایی فارابی، توسط یکی از کارگردانان مشهور کشور که در سال‌های اخیر نیز مجموعه‌های تلویزیونی پربیننده‌ای را برای صداوسیما ساخته است، کارگردانی شود.

بودجه مناسبی برای ساخت فیلم سینمایی شهید مهدی زین‌الدین در نظر گرفته شده است و اکنون مراحل نهایی تایید فیلمنامه را سپری می‌کند.

پیش‌بینی می‌شود؛ این فیلم سینمایی تا چند هفته آینده، «پروانه ساخت» خود را دریافت ‌کند و کار تولید آن شروع ‌شود.

«شهید مهدی زین‌الدین» فرمانده لشکر ۱۷ سپاه امام علی ابن ابیطالب(ع) قم در دوران دفاع مقدس؛ ۲۴ اسفند ۱۳۳۸ هجری خورشیدی در تهران متولد شد و ۲۷ آبان ۱۳۶۳ هنگامی که به همراه برادرش«مجید» مسئول اطلاعات و عملیات تیپ ۲ لشکر علی‌ ابن ابیطالب(ع)؛ برای شناسایی منطقه عملیاتی از کرمانشاه به سمت سردشت (آذربایجان غربی) در حال حرکت بود، در منطقه تپه ساروین با گروهک‌های ضد انقلاب درگیر و به فیض شهادت نایل آمد.

مزار شهیدان مهدی و مجید زین‌الدین ‌در گلزار شهدای علی ابن جعفر(ع) شهر قم قرار دارد.

استان قم بیش از ۶ هزار و ۹۰ شهید تقدیم انقلاب کرده‌ است و در این استان یکهزار و ۲۹۳ شهید از ۹ کشور جهان وجود دارد؛ این استان همچنین ۱۱ هزار و ۳۶۱ جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و ۵۹۱ آزاده و بیش از ۴۰۰ شهید مدافع حرم دارد.

جمعیت ایثارگری استان قم (شهیدان، جانبازان، آزادگان، ایثارگران و خانواده‌های ایشان) حدود ۷۰ هزار تَن هستند.

منبع: مشرق

منتخب سردبیر

هشتک‌های منتخب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید