سریال «شهید خرازی» وارد مرحله پژوهش شد

پیگیری‌ها از معاونت امور استان‌های صدا و سیما نشان می‌دهد که تحقیقات میدانی و پژوهش‌ها برای ساخت سریال شهید خرازی آغاز شده است.

به گزارش سایت راه‌نوشت، یکی از نکاتی که در دستورِ کار صدا و سیما قرار گرفته، ساختِ آثاری درباره قهرمانان ملی و میهنی است. استقبال از «موقعیت مهدی» در جشنواره فیلم فجر و سینماهای کشور نشان داد که اگر این آثار خوب ساخته شوند حتماً تماشاگر و بیننده خوبی خواهد داشت.

در سالروز شهادتِ فرماندهی حاج احمد کاظمی این خبر به گوش رسید که سریالی درباره شهید کاظمی در راه است. پروژه‌ای که همچون شهید صیاد شیرازی بارها درباره‌اش صحبت شده و این بار پیگیری‌ها از معاونت امور استان‌های صدا و سیما نشان می‌دهد همان‌طور که پیش از آن درباره تفاهم‌نامه‌ای با سپاه صاحب‌الزمان و فولاد اصفهان صحبت شده بود تا مقدمات کار برای پژوهش و نگارش فیلمنامه سرداران شهید کاظمی و خرازی فراهم شود، تحقیقات میدانی و پژوهش‌ها برای ساخت سریال شهید خرازی آغاز شده است. 

هنوز مشخص نیست این مجموعه تلویزیونی از تولد تا شهادت شهید خرازی را روایت کند؛ بلکه همچون فیلم شهید باکری امکان دارد فرازهایی از بخش‌های جذابِ داستانی این شهید، ساخته شوند. در حال حاضر پروژه در وضعیتِ جمع‌آوری تحقیقات و پژوهش‌ها قرار گرفته است.

حسین خرازی اول شهریورماه 1336 در اصفهان به دنیا آمد و فرماندهی لشکر 14 امام حسین(ع) را برعهده داشت. او در طول جنگ در عملیات‌های طریق‌القدس، فتح‌المبین، بیت‌المقدس، رمضان، والفجر 4، بدر و والفجر 8، حضوری فعال داشت. خرازی در خلال عملیات خیبر در پی برخورد ترکش، دست راست خود را از دست داد، اما پس از مدتی به صحنه نبرد بازگشت و سرانجام در عملیات کربلای 5 در منطقه شلمچه به شهادت رسید.

منبع: تسنیم

منتخب سردبیر

هشتک‌های منتخب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید