روایتی از زندگی و فعالیت‌های اجتماعی کونیکو یامامورا روی آنتن شبکه پنج سیما

مستند مهربانو در چهلمین روز از درگذشت خانم کونیکو یامامورا، مادر شهید بابایی پنجشنبه بیستم مرداد روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

به گزارش سایت راه‌نوشت، فیلم مستند «مهربانو» همزمان با چهلمین روز از درگذشت خانم یامامورا، مادر شهید بابایی پنجشنبه ساعت ۲۴ روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

این مستند روایتی از زندگی خانوادگی و فعالیت‌های گسترده اجتماعی این مادر شهید است. راوی این مستند خانم اتسکو هوشینو، بانویی ژاپنی و از دوستان خانم یامامورا است که ۱۷ سال پیش مسلمان شد و در ایران زندگی جدیدی را آغاز کرد.

کونیکو یامامورا در خانواده‌ای بودایی در ژاپن متولد شد و در ۲۰ سالگی با جوانی مسلمان و ایرانی آشنا شد و تحت تاثیر اخلاق اسلامی این جوان مسلمان به دین اسلام مشرف شده و با الهام از کتاب آسمانی قرآن نام «سبا» را برای خود برگزید. یامامورا بعد از ازدواج به ایران مهاجرت کرد و صاحب سه فرزند شد که آخرین فرزندش به نام محمد بابایی در بیست و دوم فروردین ماه ۶۲ بر اثر اصابت ترکش توسط نیروهای عراقی در فکه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

کونیکو یامامورا پس از مهاجرت به ایران به عنوان مترجم زبان ژاپنی مشغول بکار شد و در ترجمه کتابهای فارسی به ژاپنی و ترجمه کارتون‌های ژاپنی به فارسی نیز با صداوسیما همکاری داشت. او همچنین از فعالان موزه صلح تهران بود و چند سال به عنوان مادر موزه صلح فعالیت داشت.

این مستند پنج شنبه ۲۰ مرداد ساعت ۲۴ تماشایی می‌شود و روز بعد شنبه ۲۲ مرداد ساعت ۲۱ بازپخش خواهد شد.

منبع: مهر

منتخب سردبیر

هشتک‌های منتخب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید