«خداحافظ مادر» سریال جدید تلویزیون در دهه فجر / روزهایی از زندگی اولین فرمانده زن در سپاه پاسداران + آلبوم عکس

به گزارش راه‌نوشت، «خداحافظ مادر» عنوان سریال جدید شبکه پنج سیماست که بخش‌هایی از زندگی طاهره دباغ، اولین فرمانده زن در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به تصویر می‌کشد. این سریال را پرویز شیخ‌طادی نوشته و کارگردانی می‌کند و ‌تهیه‌کنندگی آن را سیدحامد حسینی برعهده دارد. طاهره دباغ ملقب به مرضیه حدیدچی از مبارزان سیاسی دوران پهلوی و دارای نقشی تأثیرگذار در انقلاب اسلامی است.

دباغ از جمله بانوان مبارز انقلاب اسلامی است که فعالیت‌ها و حرکت های سیاسی خود را از سال 1346 آغاز کرد و این مبارزات را تا پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد. یکی از فعالیت های جالب توجه دباغ در عرصه سیاست به ویژه سیاست خارجی، سفر او برای رساندن پیام تاریخی امام خمینی (ره) به گورباچف در سال 1367 بود.

او در آخرین سال‌های فعالیت سیاسی اجتماعی خود به عنوان یکی از اعضای شورای مرکزی جمعیت زنان انقلاب اسلامی و قائم مقام دبیرکل جمعیت زنان جمهوری اسلامی فعالیت می‌کرد و پس از عمری مجاهدت، صبحگاه پنجشنبه 27 آبان 1395 پس از گذراندن دوره‌ای بیماری دار فانی را وداع گفت.

«خداحافظ مادر» قرار است در ایام دهه فجر هر شب ساعت 23 از شبکه پنج سیما پخش شود؛ این سریال انقلابی در 20 قسمت 45 دقیقه‌ای و به سفارش گروه فیلم و سریال این شبکه تلویزیونی تهیه و تولید شده است

یکی از نکاتی که لازم به یادآوری است نقشِ مرضیه دباغ است که مرجان قمری در این سریال ایفا می‌کند. قرار بود این نقش را نسرین بابایی در «خداحافظ مادر» برعهده بگیرد و بسیاری از رسانه‌ها هم به آن پرداختند و حالا اخبار و تصاویر منتشر شده از سریال نشان می‌دهد او نه تنها این نقش را بازی نمی‌کند بلکه اصلاً در این سریال حضور ندارد. مرجان قمری در سال 1388 با سریال «دوازده ساعت» جلوی دوربین رفت و پیش از آن بیشتر او را در صحنه تئاتر دیده‌ایم. در سینما هم می‌توان به بازی تحسین‌برانگیزِ او در «متری شیش و نیم» سعید روستایی اشاره کرد

در کنار مرجان قمری، پانته‌آ سیروس، فریدون محرابی، مهران نائل، فرید قبادی، داریوش فائزی و آرزو تاج‌نیا از بازیگرانی‌اند که در سریال «خداحافظ مادر» ایفای نقش کرده‌اند.

*** البته در عین حال این شبکه تلویزیونی چند سریال دیگر در حال ساخت دارد که یکی “داستان یک شهر” است که گفته می‌شود محمدرضا آهنج کارگردانی می‌کند و به نیمی از مرحله تصویربرداری رسیده‌اند. همچنین “شهباز” کار معمایی که مینا خدیوی نویسندگی کرده و مهدی علی نقی‌پور تهیه‌کنندگی در حوزه امنیت عمومی و ذیل سریال‌های معمایی امنیتی تعریف می‌شود؛ همچنین “تی‌مره” کار دیگری است که کمدی در عین حال تاریخی به شمار می‌رود. موضوع آن راجع به اولین فوتبالی است که در جنوب ایران با حضور انگلیسی‌ها برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

سریال خداحافظ مادر
سریال خداحافظ مادر
سریال خداحافظ مادر
سریال خداحافظ مادر
سریال خداحافظ مادر
سریال خداحافظ مادر
سریال خداحافظ مادر

منتخب سردبیر

هشتک‌های منتخب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید