خانه خانه3 جزئیاتی از مسابقه استعدادیابی سرود «هماهنگ»

جزئیاتی از مسابقه استعدادیابی سرود «هماهنگ»

تلویزیون قرار است در فصل زمستان مسابقه‌ای با قالب استعدادیابی برای «سرود» روی آنتن ببرد؛ این اتفاق بعد از شبکه امید این بار در شبکه نسیم تجربه خواهد شد.

به گزارش سایت راه‌نوشت، سرود «سلام فرمانده» این هشدارِ‌ جدّی را برای مدیران فرهنگی کشور خصوصاً صداوسیمایی‌ها داشت که کودکان و نوجوانان ما نیاز به حماسه دارند. شبکه امید پیش از این مسابقه‌ای به نام «بسرا» را تدارک دید که گروه‌های مختلفی در سرود و نقالی در کشور به این برنامه آمدند.

حالا این بار تلویزیون به شکلِ جدّی‌تر با مسابقه استعدادیابی «هماهنگ» به میدان آمده است. کاری که احسان مهدی بازیگر، صداپیشه و برنامه‌ساز حوزه کودک که به «سر سفره خدا» و صدایِ «بن تن» بیشتر شناخته می‌شود، آن را اجرا می‌کند. او پیش از آن به این برنامه تلویزیونی اشاره کرده بود اما از جزئیاتش خبری نبود.

مسابقه استعدادیابی «هماهنگ‌» آغاز کارناول ملّی سرود در تلویزیون خواهد بود؛ چون قرار است از اقصی نقاط ایران، گروه سرود در این برنامه به عنوان شرکت‌کننده حضور پیدا کنند. هماهنگ، برنامه ملی استعدادیابی در حوزه سرود و دریچه‌ای جدید به سرود و موسیقی در کشور است که طرح و پژوهش آن از زمستان سال 99 و پیش تولید رسمی آن از زمستان 1400 آغاز شده است.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد گروه کماکان در حالِ تولیدند و فعلاً این برنامه 20 قسمتی خواهد بود. بیش از 800 گروه سرود در کشور شناسایی و پس از دریافت آثار ارزیابی شدند و گروه‌های برتر مرحله مقدماتی، مجوز حضور در برنامه اصلی که با حضور اساتید نام آشنای حوزه موسیقی و اجرای خلاق در استودیو هماهنگ برگزار شد را گرفتند.

شرکت‌کنندگان در این برنامه از نوجوان تا بزرگسال (20 سال) خواهند بود. نکته جالب داورهای این برنامه‌اند که فلورا سام کارگردان و بازیگر، عباس غزالی و امیریل ارجمند از بازیگران شناخته شده سینما و تلویزیون به صندلی قضاوت در این مسابقه تلویزیونی تکیه زده‌اند. البته اشکان کمانگری از خوانندگان آواز سنتی ایران هم در کنار این هنرمندان، داوری مسابقه «هماهنگ» را پیش می‌برند.

احتمالاً این برنامه، در کنداکتور زمستانه شبکه نسیم قرار بگیرد.

منبع: تسنیم

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید