خانه خانه3 انتقاد آنجلینا جولی از برخورد دوگانه غرب در بحران‌ها / نباید میان...

انتقاد آنجلینا جولی از برخورد دوگانه غرب در بحران‌ها / نباید میان آواره‌های اوکراین با سوریه و افغانستان تفاوت باشد

آنجلینا جولی از پوشش رسانه‌ای جنگ روسیه و اوکراین و شیوه برخورد مردم جهان با آوارگان اوکراینی انتقاد کرد و خواستار حقوق یکسان و برخورد برابر برای تمام آواره‌ها و پناهجویان دنیا شد.

  به گزارش راه‌نوشت، پس از انتشار برخی سخنان نژادپرستانه خبرنگاران و رسانه‌ها در ماجرای جنگ اوکراین درباره مهاجران و آواره‌های دیگر کشورها، این رویکرد با انتقاد گسترده مردم به ویژه در شبکه‌های اجتماعی همراه شد. آنجلینا جولی هم از جمله چهره‌هایی بود که با انتشار پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام به این ماجرا واکنش نشان داد و آن را ناپسند دانست.

بازیگر سرشناس هالیوودی که فرستاده ویژه کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان است، با انتشار چند تصویر از آوارگان در اوکراین، سوریه، افغانستان، میانمار و… در تازه‌ترین پست خود در اینستاگرام نوشت: «یک میلیون آواره از اوکراین گریخته‌اند اما پیش از آنکه حتی یک مهاجر از مرز اوکراین بگذرد، بیش از ۸۲ میلیون نفر مجبور شده‌اند از خانه‌هایشان بروند؛ رکوردی تازه از میزان پناهندگان جنگ. از این افراد می‌توان به شش میلیون سوری (بزرگ‌ترین جمعیت پناهنده در جهان) اشاره کرد که بیش از یک دهه است آواره شده‌اند.»

در ادامه پست جولی ۴۶ ساله آمده است: «بیش از یک میلیون مسلمان روهینگیا از میانمار هم به زور از خانه خود رانده و به همین وضعیت گرفتار شده‌اند. بیش از ۴۸ میلیون نفر هم با جنگ و خشونت کاشانه خود را از دست داده و در سرزمین مادری‌شان روزگار می‌گذرانند؛ در یمن، در سومالی، در افغانستان، در اتیوپی و دیگر مکان‌ها. همه پناهجوها و آوارگان شایسته داشتن برخورد برابر و حقوق یکسان هستند.»

منبع: همشهری آنلاین

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید