خانه فیلم سینمایی اثر جدید کارگردان «آبادان یازده 60»/ «پالایشگاه» در انتظار مذاکره با وزیر...

اثر جدید کارگردان «آبادان یازده 60»/ «پالایشگاه» در انتظار مذاکره با وزیر نفت

به گزارش راه نوشت، مهرداد خوشبخت کارگردان سینما در گفتگویی درباره تازه‌ترین فعالیت‌های خود گفت:«در حال حاضر پیگیر کارهای مرتبط با پروژه سینمایی «پالایشگاه» هستم. کارهای این پروژه تا مرحله‌ای پیش رفت که ابتدا به بحران کرونا خورد و متوقف شد و بعد از آن هم وزیر نفت تغییر کرد اما مجدد یک سری از پیگیری‌ها را آغاز کرده‌ایم تا ببینیم چه زمانی به نتیجه خواهد رسید.»

علت کار نکردن با سازمان اوج

وی درباره نگارش فیلمنامه «پالایشگاه»، با اشاره به آماده‌سازی طرح اولیه آن درباره عدم همکاری مجدد با سازمان اوج پس از فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» برای این پروژه عنوان کرد:«از آنجایی که ماجراهای این فیلم در یک پالایشگاه می‌گذرد و لوکیشن اصلی آن هم یک پالایشگاه است، ترجیح دادیم وزارت نفت پای کار بیاید تا لااقل پالایشگاه در اختیار ما قرار بگیرد.

اصل ماجرای این فیلم مربوط به یک پالایشگاه است و همانطور که ۷۰ تا ۸۰ درصد داستان «آبادان یازده ۶۰» در یک رادیو می‌گذشت، این فیلم هم در پالایشگاه آبادان می‌گذرد و باید حتماً وزارت نفت پای کار بیاید.»

کار های سابق وزارت نفت

خوشبخت درباره سابقه همکاری وزارت نفت با پروژه‌های سینمایی هم تأکید کرد:«تمام فیلم‌های مرتبط با نفت مثل پروژه‌های محمد بزرگ‌نیا مانند «جنگ نفتکش‌ها» و «طوفان» با حمایت وزارت نفت به سرانجام رسیده است.»

وی در پایان درباره پیشرفت مذاکرات با وزارت نفت برای پروژه «پالایشگاه» هم توضیح داد:«از آنجایی که وزیر نفت به تازگی تغییر کرده و زیرمجموعه‌های آن هنوز به درستی مستقر نشده‌اند، احتمالاً این مذاکرات تا پایان امسال ادامه داشته باشد. تحقیقات ما برای فیلمنامه در مقطعی به دلیل کرونا متوقف شد چراکه خیلی‌ها برای مصاحبه همراه نمی‌شدند و به همین دلیل تلاشم در حال حاضر این است که تحقیقات خود را در قالب یک کتاب جمع‌آوری کنیم.

هیچ متن مکتوبی درباره بازه‌ای که می‌خواهیم در این فیلم به آن بپردازیم وجود ندارد و موازی با همین فرآیند تحقیقات، فیلمنامه را هم تکمیل می‌کنیم. داستان فیلم هم در یک سال محاصره آبادان در حد فاصل آبان ۵۹ تا مهر ۶۰ می‌گذرد.»

منبع:خبرگزاری مهر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید