آغاز عرضه اینترنتی مستند «دستمال سرخ ها»/گروهی که با جان و دل از پاوه محافظت کردند

به گزارش راه نوشت، عرضه اینترنتی مستند «دستمال سرخ ها» به کارگردانی حنظله تاج الدینی و تهیه کنندگی حسین اسدزاده در سایت عماریار آغاز شد.

با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷، علی اصغر وصالی انتظامات زندان قصر را تشکیل داد، در سال ۱۳۵۹ وارد تشکیلات نوپای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از بنیان گذاران اصلی بخش اطلاعات سپاه شد. وی مدتی نیز فرماندهی بخش اطلاعات خارجی را بر عهده گرفت.

پس از مدتی مسئولیت خود را در ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رها و برای مقابله با مخالفان حکومت اسلامی و حمله عراق به غرب کشور عزیمت کرد. او موفق شد با وجود تعداد نیروهای بسیار کم در مقابله با قائله عظیم جدایی طلبان کومله در شهرستان پاوه ایستادگی کند.

نیروهای تحت فرماندهی شهید اصغر وصالی به دلیل بستن دستمال سرخ بر گردن‌هایشان به «گروه دستمال سرخ‌ها» شهرت داشتند. روز ۲۸ آبان سال ۱۳۵۹ و همزمان با تاسوعای حسینی تصمیم گرفته شد عملیاتی برای روز عاشورا تدارک دیده شود. حوالی ظهر عاشورا، علی اصغر وصالی در تنگه حاجیان در نزدیکی گیلان غرب از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت و پس از انتقال به بیمارستان اسلام‌آباد غرب و عمل جراحی مغز، بر اثر شدت جراحات به شهادت رسید.

مستند سینمایی «دستمال سرخ‌ها» درباره زندگی این شهید بزرگوار و چگونگی تشکیل گروه دستمال سرخ ها است.این اثر، تولید شده در خانه مستند و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است

عموم مردم و علاقه‌مندان  برای تماشا و دانلود مستند جذاب «دستمال سرخ ها»، می‌توانند به سایت عماریار به نشانی Ammaryar.ir مراجعه کنند.

منتخب سردبیر

هشتک‌های منتخب

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید